O nás

default

Naše chovatelská stanice Pillow Gold se nachází v Beskydech, samotném podhůří Velkého Javorníka a Veřovických vrchů, které nabízí neskutečné možnosti, jak pro procházky, výlety, tak výcviky zlaťáčků s velkým zlatým srdcem.

Příběh chovatelské stanice „Pillow Gold“ se začal psát v roce 2018, kdy jsme si přivezli od manželů Kukanových z chovatelské stanice Happiness of Gold heart našeho prvního zlaťáka Tobyho, přání bylo, mít báječného rodinného společníka a mazlíka a Tobík naše přání předčil. Vyrostl z něj krásný, nyní chovný pes, který je úspěšný jak lovecky, tak výstavně. Nikdy nezapomenu na první setkání, na malou chlupatou kuličku s velkýma očima a úsměvem, kdy svým štěkotem potvrdil, že chce být součástí naší rodiny. Toby byl vybrán srdcem, a tak to má být…, naslouchejte, když si štěňátko vybíráte.

Postupně se naše psí smečka rozrostla o dvě slečny Wigi a Faith. Moje psí slečny jsou ze země tulipánů a větrných mlýnů. Z chovatelské anglicko-holandské stanice s dlouhodobou tradicí a zkušeností. S výběrem psích slečen, kdy důležitým měřítkem byly rodokmeny a zdraví pejsků, mi pomáhali Timea a Jozef Kukanovi, chovatelé a také přátelé, kteří jsou součástí mého života od chvíle, kdy jsem si od nich přivezla Tobíka. A vlastně, oni jsou příčinou všeho😊 Díky jejich podpoře a radám jsem stále více a více pronikala do světa zlaťáků, výstav a loveckých výcviků. Moji psi se stali součástí mého života, který je plný psích lumpačin, radosti, lásky ale i chlupů😊

A tady příběh končí…. a nový příběh příchodem nových štěňátek bude začínat. První vrh A, je plánovaný na leden 2023.

A proč „Pillow Gold“?

Pillow gold v překladu „polštářové zlato“.

Abychom pochopili název, je dobré něco vědět o těchto zlaťáčcích. Zlatí retrívři patří do skupiny FCI 8 – retrívři, slídiči, vodní psi a přinašeči. Pro svou klidnou a vyrovnanou laskavou povahu vynikají nejen, jako rodinní společníci, ale také jako pracovní psi. Prostě svou aktivitou jsou předurčeni pro spoustu činností. V prvé řadě, jsou to ale lovečtí psi s dobrou povahou a krásným vzhledem, skvělí najít mrtvou nebo raněnou zvěř a nesníst ji. Mají dobré plavecké schopnosti a hustou nepromokavou srst, což je plně využito při lovu kachen či jiného vodního ptactva. Tito psi milují aport, něco nosit v mordě, přinést to vůdci a s elegancí kterou to dělají se jím nevyrovná žádný jiný pes. A nyní se dostáváme k jádru věci. Mí psi, vždy, když nás vítají musí něco nést v mordě. A nejčastěji je to polštář. Nosí je nebo s nimi ulehávají, prostě kdekoliv jsou, mají s sebou polštář. Kdykoliv přijde návštěva, první, co návštěvě přinesou je polštář. A proto, při návrhu na chovatelskou stanice nechyběl ani název „Pillow Gold“ a asi se tento název na ČMKU (Českomoravská kynologická unie) natolik líbil, že z navržených názvu vybrali právě tento.